Śrutowanie Kraków

Oferujemy usługę czyszczenia strumieniowo-ściernego za pomocą śrutowania, elementów metalowych: kształtowników, blach, konstrukcji stalowych i innych elementów.

Oddajemy do Państwa dyspozycji komorę śrutowniczą, która pozwala na obróbkę elementów o wymiarach: 14,0 x 4,5 x 4,0 m

W zależności od wymogów możemy uzyskać następujące klasy przygotowania powierzchni (wg. normy PN-ISO 8501-1):

  • Klasa Sa 1 – Zgrubne czyszczenie strumieniowo-ścierne – likwiduje tłuste plamy, rdzę, powłokę malarską oraz obce zanieczyszczenia
  • Klasa Sa 2 – Gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne – dopuszczalne są szczątkowe zanieczyszczenia przylegające do powierzchni
  • Klasa Sa 2,5 – Bardziej gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne, akceptowalne są drobne ślady zanieczyszczeń, np. w postaci kropek

Powierzchnie po obróbce stają się lekko matowe, co pozwala na przeprowadzenie kolejnych obróbek np. malowania, czy też cynkowania.

budowa hal stalowych krakówElementy stalowe bądź aluminiowe, zanim zostaną zastosowane w konstrukcjach, w których mają służyć, zwykle są przedtem poddawane wielu zabiegom, takim jak chociażby gięcie, frezowanie albo szlifowanie; nierzadko również poddawane są obróbkom cieplnym. Wszystkie te procesy, mimo tego, że są niezbędne do tego, by prefabrykaty wykonane ze stali czy też aluminium mogły wykonywać swoją funkcję, powodują też, że stają się one mniej wytrzymałe. Jak to możliwe? W trakcie procesów obróbki obniża się wytrzymałość zmęczeniowa elementów, ponieważ są one poddawane silnym naprężeniom, a konkretnie: naprężeniu szczątkowemu rozciągającemu. To sprawia, że materiały stają się finalnie mniej wytrzymałe niż były początkowo, a przecież zależy nam na tym, by mogły służyć jak najdłużej. Dlatego też, by przywrócić im wytrzymałość, stosuje się śrutowanie. Kraków jest miejscowością, w której dostęp do tego rodzaju usług jest bardzo duży, bo też istnieje na nie dosyć duży popyt, jednak również w innych częściach kraju nie ma specjalnych problemów z dostępem do śrutowania.

Wpływ śrutowania na wytrzymałość stali

Procesowi śrutowania poddaje się materiały w celu zwiększenia ich wytrzymałości, ponieważ w procesie zmienia się naprężenie szczątkowe rozciągające w ściskające. To z kolei pozwala na uzyskanie większej wytrzymałości elementów, co wynika z uzyskania przez nie większej odporności na obciążenia, którym będą poddawane w trakcie użytkowania. Śrutowanie Kraków jest również procesem oczyszczającym konstrukcje stalowe. Elementy umieszcza się w komorze śrutowniczej, gdzie są one czyszczone metodą strumieniowo-ścierną. Zabieg taki stosuje się dla gotowych konstrukcji stalowych, ale też prefabrykatów, jak np. blach, kształtowników itp. Jest on niezbędny zawsze przed malowaniem bądź też galwanizowaniem stali, ponieważ zapewnia dokładne wykonanie tych czynności. Samo śrutowanie Kraków wymaga natomiast od poddawanych mu elementów odtłuszczenia oraz usunięcia spawalniczych odprysków. Niestety sam zabieg śrutowania nie usunie takich zanieczyszczeń, a w późniejszym czasie mogą one wpłynąć niekorzystnie na dalszy proces obróbki materiałów. Czyszczenie konstrukcji stalowych tą metodą ma oczywiście kilka technik, ma też różne stopnie, w zależności od efektu, na którego uzyskaniu nam zależy.

Śrutowanie Kraków – zalety

obróbka metali, śrutowanie w krakowieBez wątpienia dużą zaletą śrutowania jest to, że takiemu czyszczeniu można poddać nawet bardzo duże konstrukcje stalowe. Takiej obróbce podlegać mogą elementy, których waga sięga nawet do ośmiu tysięcy kilogramów (a niektóre urządzenia pozwalają również na obróbkę elementów jeszcze cięższych). Oczywiście jeśli interesuje nas śrutowanie Kraków i poszukujemy wykonawcy, który wykona dla nas zlecenie, warto wcześniej obdzwonić kilka różnych przedsiębiorstw i zorientować się, czy posiadane przez nich urządzenia pozwolą na wykonanie dla nas zlecenia, a także sprawdzić, jak kształtują się ceny za taką usługę. Będziemy wówczas mogli wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję. Za ofertą firmy Metal Service przemawia fakt, że posiada bardzo duże doświadczenie w śrutowaniu elementów konstrukcji stalowych i posiada profesjonalna kadrę techniczną i inżynierska, która zapewnia najlepszą jakość wykonania usługi, a przy tym zachowuje atrakcyjny poziom cen.