Malowanie hydrodynamiczne kraków

Czynności związane z remontami pomieszczeń większości z nas nie sprawiają przyjemności (sprawia ją dopiero ujrzenie końcowego efektu), a sprawa komplikuje się tym bardziej, im większa powierzchnia jest do wyremontowania. Najczęściej najwięcej problemów sprawia nam malowanie – bardzo rzadko wystarcza jedna warstwa farby, zresztą samo malowanie to jednak ciężka praca fizyczna i samo planowanie malowania, gdy chodzi o większa powierzchnię ścian bardzo często już nas frustruje. Na szczęście jednak technologia cały czas się rozwija, w związku z czym obecnie są już dostępne metody, które umożliwiają nam szybsze i wygodniejsze malowanie nawet dużych powierzchni. Taką metodą jest malowanie hydrodynamiczne.

Kraków jest miejscowością, w której dostęp do tego rodzaju usług jest z roku na rok coraz większy i z wielu przyczyn coraz większa ilość, nie tylko przedsiębiorców, ale również osób prywatnych decyduje się właśnie na taki sposób malowania swoich budynków.

Jakie są zalety, a jakie wady malowania hydrodynamicznego i na czym ono w ogóle polega?

malowanie natryskowePostaramy się pokrótce przedstawić to w tym artykule. Do malowania hydrodynamicznego używa się agregatu hydrodynamicznego, który jest urządzeniem umożliwiającym dzięki specjalnej dyszy, rozbijanie farby na drobne cząsteczki (przez zastosowanie sprężonego powietrza). Inną nazwą na malowanie hydrodynamiczne jest malowanie natryskowe i to najlepiej oddaje charakter tej metody. Farba jest rozpylana i w ten sposób w relatywnie krótszym czasie dokładnie pokrywa duże powierzchnie budynków. Bez wątpienia ten rodzaj malowania ma wiele zalet. Oprócz oszczędności czasu i sił osób malujących, malowanie natryskowe pozwala również zaoszczędzić sporo farby, a zatem zredukować koszty materiałów. Oszczędność farby wynosi od 20 do 30% i jest zależna m.in. od jakości zarówno farby, jak i sprzętu, a także rodzaju malowanej powierzchni. Wreszcie malowanie hydrodynamiczne można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, a metoda ta zapewnia dokładne i jednolite krycie, co nieczęsto udaje się, używając wałka malarskiego.

malowanie hydrodynamiczneOczywiście, jak każda inna metoda malowania, również metoda natryskowa ma też swoje wady. Przede wszystkim należy bardzo dokładnie zabezpieczyć otoczenie malowanej przestrzeni – w malowaniu natryskowym farbą pokrywane jest dosłownie wszystko, dlatego, jeśli chcemy pomalować ścianę, ale nie parapet czy okno, należy je bardzo dokładnie zabezpieczyć. Z tego też względu malowanie już urządzonych pomieszczeń tą metodą często bywa nieopłacalne, natomiast sposób ten świetnie się sprawdza do malowania budynków w stanie surowym. Do malowania hydrodynamicznego należy też zakupić odpowiednią farbę – musi być ona przeznaczona do malowania natryskowego, a przed jej użyciem musimy ją przefiltrować. Wreszcie sam zakup sprzętu do takiego malowania leży poza możliwościami finansowymi większości z nas, jednak temu problemowi można zaradzić, wynajmując profesjonalną ekipę.

Poszukujesz usługi malowania hydrodynamicznego (natryskowego) w Krakowie lub okolicach? Skontaktuj się z firmą Metal Service i dowiedz się więcej. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące tego rodzaju malowania powierzchni i przedstawimy racjonalną ofertę. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.